5 порад від експертів Піттсбурзького інституту спортивної медицини, які допоможуть вам повернутися до звичного графіку тренувань без серйозних наслідків.

повернутися до форми

Починайте повільно

Під час тривалої перерви у тренуваннях організм природним чином втрачає форму, фізичний тонус. Незалежно від інтенсивності попередніх тренувань, пам’ятайте, що відновлення займе якийсь час! Не «натискайте» занадто із самого початку, тому що ви ризикуєте отримати травми. Намагайтеся відновлювати тренування повільно. Почніть з легких і коротких вправ, збільшуючи час і інтенсивність потроху, коли відчуєте готові – можна збільшити навантаження.

Контролюйте харчування

Щоб відновити ваш нормальний фітнес-графік, не забудьте повернутися до правильного харчування. Вам знадобиться належна поживна речовина, щоб допомогти швидше привести ваше тіло у форму. Зосередьтеся на присутності, у вашому раціоні продуктів, які містять належну кількість вуглеводів, білків та жирів, а також пийте багато води. Не забудьте після тренування, з’їсти щось протягом 15 хвилин.

Встановіть цілі

Встановіть серію невеликих, досяжних фітнес-цілей, це допоможе зберегти ваші фітнес-настрій і мотивацію. Коли ви сягаєте мети, винагородите себе днем ВІДПОЧИНКУ або веселою несподіванкою, заохочуйте себе за кожен пройдений етап.

Розтягуйтесь правильно

Розтяжка, особливо при поверненні з бездіяльності, дуже важлива, щоб уникнути травм при розминці. Розтягуйтеся від 10 до 15 хвилин до тренування, це допоможе вам не лише уникнути травм, а й максимізувати продуктивність. Після періодів простою, м’язи часто грубіше, ніж зазвичай. Розтяжка – це чудовий спосіб, щоб послабити ваші м’язи перед тренуванням.

Слухайте своє тіло

Як завжди, успіх у фітнесі залежить від знання та дотримання лімітів вашого організму. При спробі повернутися у форму, зверніть увагу на те, як ваше тіло реагує на навантаження. Якщо ви відчуваєте напругу або біль, звернутися за медичною консультацією до того, як продовжите працювати. Невеликі травми на початковій стадії відновлення можуть призвести до більш тяжких травм, як наслідок, більш тривалий період відновлення та проблем у майбутньому.

Перед початком нового фітнес-сезону або поновлення після перерви, проконсультуйтеся з вашим фітнес-тренером, щоб грамотно побудувати програму тренувань!